|
Moskou - Oeglitsj - Jaroslavl - Goritsi - Kizhi - Mandrogui - Sint Petersburg (of omgekeerd).
Voor wie Rusland wil leren kennen zonder gesleep met koffers en vermoeiende verplaatsingen, zijn deze riviercruises de ideale oplossing. U reist comfortabel, veilig en ontspannen.
Bij aankomst wordt u verwelkomd door de Nederlandstalige begeleider die u de hele reis terzijde zal staan en wordt u per bus naar het cruiseschip gebracht.
Vanzelfsprekend is er veel aandacht voor Sint Petersburg en Moskou, maar ook andere interessante steden en dorpen worden aangedaan. Vanuit elke aanleghaven zijn Nederlandstalige excursies inbegrepen; daarnaast is het mogelijk om aan boord extra excursies te boeken. Deze kunnen per afvaart verschillen. Een bezoek aan een theater of circus kan onder andere tot dit extra aanbod behoren. Indien de bezienswaardigheden niet op loopafstand zijn, staat er altijd een bus voor u klaar.
De cruises zijn geheel verzorgd, alle maaltijden zijn inbegrepen. De boot vaart voornamelijk 's nachts, maar soms ook een gedeelte van de dag. Gezeten op het zonnedek kunt u dan in alle rust het uitgestrekte Russische landschap bewonderen, maar u kunt ook deelnemen aan activiteiten aan boord.
Kortom: een cruise als deze biedt alle ingrediënten voor een complete, onvergetelijke vakantie.
U kunt kiezen met welke maatschappij u wilt vliegen. Het meest comfortabel is een rechtstreekse vlucht. Vanaf Amsterdam is dat mogelijk met KLM. Het is ook mogelijk rechtstreeks van Düsseldorf met Air Berlin van of naar Moskou te vliegen. Vanaf Sint Petersburg is echter een tussenlanding in Berlijn noodzakelijk. Indien u er voor kiest vanaf Amsterdam of Brussel met Swiss te vliegen dient u in Zwitserland over te stappen.
Het is mogelijk uw verblijf, voor of na de cruise, op individuele basis te verlengen in Moskou en/of Sint Petersburg.
Deze cruises vinden plaats op het schip de MS Shashkov
Programma 12-daagse cruise Moskou – Sint Petersburg:
Dag 1: U wordt op de luchthaven van Moskou opgehaald en naar het schip gebracht, waar u door de bemanning ontvangen wordt. U krijgt informatie over de reis en over de optionele excursies. Vervolgens is er een diner. Mocht u laat (na het diner) arriveren dan staat er een maaltijdpakket voor u klaar. In de avonduren kunt u genieten van live muziek in de bar.
Dag 2: Vandaag maakt u uitgebreid kennis met de hoofdstad van het grootste land van de wereld. 's Ochtends om 08.30 uur staat een uitgebreide stadsrondrit langs de belangrijkste bezienswaardigheden van Moskou op het programma. U ziet de Leningradsky Avenue, de Tverskaya straat, het Manege Plein en het KGB gebouw. Op het Rode Plein heeft u tijd om rond te kijken. U ziet o.a. het warenhuis GUM, het Historisch Museum, de Basiliuskathedraal, de muren en torens van het Kremlin en het Mausoleum van Lenin. Om geen tijd te verspillen wordt de lunch in het centrum van Moskou genuttigd (12.30 tot 14.00 uur). Van 15.00 tot 16.30 uur bezoekt u het Kremlin. Het Kremlin van Moskou is het geografisch en historisch centrum van de Russische hoofdstad. De naam Kremlin is afgeleid van het Russische woord kreml, dat versterkte stadskern betekent. Het Kremlin van Moskou ligt aan het Rode Plein, op de linkeroever van de rivier de Moskva. Het is de zetel van de regering van de Russische Federatie en vroeger van de Sovjetunie. Het Kremlin in Moskou herbergt een theater, een wapenkamer en talrijke andere bezienswaardigheden, zoals de Tsarenklok, het Tsarenkanon en diverse kathedralen en paleizen. Tijdens de cruise die begint op 8 mei is er in plaats van de Kremlinexcursie een bezoek aan de Tretjakovgalerij, hét museum van Moskou met een grote iconencollectie en andere Russische kunst. In de avond staan verschillende optionele excursies op het programma: nationale folklore show Kostroma (van half juni tot half september), circus of Moscow by night + metro
Dag 3: Vandaag heeft u de keuze om Moskou op eigen gelegenheid te verkennen (er wordt een optionele transfer naar de stad v.v. verzorgd) of deel te nemen aan één van de optionele excursies. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: Sergiev Possad, Tretjakov Galerij, boottocht of Novodevitsji Klooster. Tussen 13.30 en 15.30 uur is er een lunch aan boord. Deze staat na de excursie voor u klaar. Om 17.15 uur moet iedereen aan boord zijn en vertrekt het schip vanuit de haven van Moskou. Na het vertrek worden de kapitein en zijn bemanning aan u voorgesteld onder het genot van een welkomstcocktail. Na het diner kunt u een concert bijwonen en naar de muziek in de bar luisteren.
Dag 4: De MS Shashkov vaart verder en in de ochtend kunt u genieten van het Russische landschap. U kunt deelnemen aan een bijeenkomst aan boord waarover uw reisleider u nader zal inlichten. Naar verwachting rond 16.00 uur arriveert u in Oeglitsj, één van de oudste steden van Rusland en onderdeel van de zogenaamde Gouden Ring. Oeglitsj werd gesticht in 1148. Hier vond tsarevits Dimitri Ivanovitsj de dood, waarschijnlijk in een vlaag van razernij vermoord door zijn vader Ivan de Verschrikkelijke. Op de plek van de moord werd in 1692 de heilige Demetrius-Bloedkerk (Dmitri-na-Krovi Kerk) gebouwd. De naam van de kerk refereert aan het enorme bloedbad dat hier plaatsvond toen de stad na de moord in opstand kwam. De kerk vormt tegenwoordig samen met het Kremlin één van de bezienswaardigheden van de stad. Een andere bezienswaardigheid is de Transfiguratiekathedraal, net als de Demetriuskerk idyllisch gelegen aan de oevers van de Wolga. Om 19.45 uur moet iedereen weer aan boord zijn omdat het schip dan koers zet richting Jaroslavl. Vanavond kunt u aan boord genieten van een folklore concert.
Dag 5: Na het ontbijt legt het schip aan in Jaroslavl, één van de mooiste steden van de Gouden Ring. Deze stad, die in de 11e eeuw gesticht werd door Jaroslav de Wijze, strekt zich uit langs de oevers van de Wolga. Vandaag zijn nog genoeg overblijfselen te zien van het roemruchte verleden. Heel belangrijk is het Spassky klooster, een groep 17e eeuwse kathedralen. De prachtige kerk van de profeet Elijah (werelderfgoedlijst UNESCO) ligt aan het centrale plein van de stad. Tevens bezoekt u de kerk van Nicolaas de Wonderdoener. In de voormalige residentie van de gouverneur bezoekt u een kunstgalerij. Om 13.45 uur moet iedereen zijn ingescheept omdat het schip vertrekt in de richting van Goritsy. In de middag wordt aan boord van alles georganiseerd. Uw reisleider zal u daarvan op de hoogte brengen. Na het diner kunt u een documentaire over de historie van Rusland bekijken en wordt live dansmuziek ten gehore gebracht.
Dag 6: In de loop van de ochtend doemt Goritsi op, een typisch Russisch plattelandsdorp. Van hier uit bezoekt u het Kirillo-Belozerski klooster, één van de beroemdste kloosters van Rusland gelegen aan het Witte Meer. U bezoekt ook het Iconenmuseum dat hier gevestigd is. Om 15.45 uur moet iedereen aan boord zijn omdat het schip afmeert en de route vervolgt richting Kizhi. Optioneel kunt u deelnemen aan een typisch Russische proeverij: wodka met blini's. Tevens kunt u Russische liedjes leren. Het diner staat ook in het teken van Rusland. De gerechten die worden opgediend zijn vandaag typisch Russisch. In de avonduren is er een folklore concert plus een documentaire over de Russische historie.
Dag 7: Het grootste deel van de dag wordt gevaren. U kunt deelnemen aan verschillende activiteiten aan boord. Rond 15.00 uur bezoekt u de brug van het schip. U vaart over het Onegameer dat gelegen is in de Russische provincie Karelië. Rond 17.00 uur komt De Shashkov aan op Kizhi, een schitterend eiland dat is opgenomen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO. U bezoekt het Openluchtmuseum, waarvan alle gebouwen uit hout opgetrokken zijn. Dat geldt ook voor de bijzondere kerk op Kizhi, die vervaardigd is zonder een enkele spijker. Om 19.45 uur is iedereen weer aan boord en wordt een piratenmaaltijd geserveerd. In de avond kunt u terecht in één van de bars en genieten van live muziek.
Dag 8: Via de mooie rivier de Svir, die het Onegameer met het Ladogameer verbindt, komt u aan in Mandrogi. In dit houten dorp heeft u de mogelijkheid Russische souvenirs te kopen, Russische lekkernijen te proeven en het Wodkamuseum te bezoeken. De lunch is eveneens in Mandrogi en bestaat uit een typisch Russische Shashlik. Om 14.30 uur vertrekt uw schip richting Sint Petersburg. Aan boord wordt geoefend voor een optreden na het Captain's dinner. Voor het diner wordt tevens een film over de cruise vertoond. 's Avonds wordt u verwacht op het Captain's dinner.
Dag 9: U komt rond 08.00 uur aan in Sint Petersburg. Om 08.30 begint de uitgebreide excursie. U maakt een stadsrondrit langs onder andere de Sint Isaakkathedraal, het beroemde standbeeld van Peter de Grote, de pantserkruiser Aurora, de Nevski Prospekt, de Smolny Kathedraal, Gostiny Dvor en het Paleisplein met het Winterpaleis en de Hermitage. Om vandaag geen tijd te verliezen krijgt u een lunchpakket mee. Om 13.30 uur vindt een rondleiding in de Hermitage plaats, wellicht het belangrijkste museum ter wereld met een uitgebreide collectie Hollandse en Vlaamse meesters. De collectie omvat 2,7 miljoen stuks inclusief meesterwerken van Leonardo da Vinci, Raphael, Rodin, Rembrandt, Rubens en diverse Franse impressionisten. Aansluitend bezoekt u de Petrus en Paulusvesting. Deze vesting is genoemd naar de apostelen Petrus en Paulus en vormt het hart van de oude stad. De Petrus en Pauluskathedraal is het hoogtepunt binnen de vesting. Hier liggen de overblijfselen van bijna alle Russische tsaren, van Peter de Grote tot de laatste tsaar Nicolaas II. Hij werd samen met zijn familie pas in juli 1998 herbegraven nadat hun overblijfselen waren opgegraven nabij Jekaterinaburg, waar ze in 1918 door de Bolsjewieken werden vermoord. Rond 17.30 uur bent u weer aan boord. 's Avonds kunt u optioneel een folklore concert bezoeken.
Dag 10: Vanochtend kunt u deelnemen aan een optionele excursie naar Poesjkin en Pavlovsk. In Poesjkin bezoekt u het Paleis van Catharina de Grote. Het paleis is bekend vanwege zijn grote balzaal met prachtig beschilderd plafond en de gereconstrueerde Barnsteenkamer. Het paleis is ontworpen door de Italiaanse architect Rastrelli in een weelderige rococostijl. Ook het bijbehorende park kunt u uitgebreid bezichtigen. In Pavlovsk staat een bezoek aan het paleis en park van Pavel I op het programma, het zomerpaleis van de Russische tsarina Catharina de Grote. In de middag is geen programma gepland, maar kunt u met onze reisleider een tweede bezoek brengen aan de Hermitage. Het vervoer en de entree zijn voor eigen rekening. Onze reisleider zal u hierover verder informeren. Optioneel kunt u een balletvoorstelling bijwonen en Sint Petersburg by night bezoeken.
Dag 11: Om 09.45 uur start de excursie naar Peterhof (Petrodvoretz) waar u het lager gelegen park bezoekt. De zomerresidentie van de tsaren ligt aan de Golf van Finland even buiten Sint Petersburg. Dit paleis werd in het begin van de 18e eeuw gebouwd op last van Peter de Grote naar het voorbeeld van Versailles. U ziet de Grand Cascade met de Samson fontein, het Paleis Monplaisir en u kijkt uit over de Golf van Finland. 's Middags kunt u optioneel deelnemen aan de excursie Rivieren en Kanalen. In de avond wordt muziek ten gehore gebracht door de scheepsmuzikanten.
Dag 12: U wordt naar het vliegveld gebracht voor de terugvlucht.
Ter plaatse kunnen wijzigingen worden aangebracht in het programma.
Programma van de 11-daagse cruise Het programma van de 11-daagse cruise is vergelijkbaar met het programma van de 12-daagse cruise. Alleen wordt er geen bezoek gebracht aan Peterhof. Voor degenen die ook dit onderdeel van de reis niet willen missen is het mogelijk een dag eerder naar Sint Petersburg te reizen en met een lokale gids Peterhof te bezoeken.
Het programma ziet er dan als volgt uit:
Dag 1: Vlucht naar Sint Petersburg, transfer van de luchthaven van Sint Petersburg naar Hotel Moskva***+ of gelijkwaardig.
Dag 2: In de ochtend excursie met Nederlandstalige gids naar Peterhof. Na de excursie wordt u naar het schip gebracht en begint het cruiseprogramma. Het programma totdat de cruise begint is op basis van logies en ontbijt
|